Lányszöktetésről hallottak

2015. február 13., címkék: házasság hete 2015, cigánymisszió

Nagy roma lagzin nem vettek részt, de lányszöktetésről hallottak - a házasság hete alkalmából cigánymissziós munkatársakat kérdeztünk a roma közösségek mai szokásairól.

Megkezdődött a házasság hete

2015. február 05., címkék: házasság hete 2015

Hazánkban nyolcadik alkalommal rendezik meg a házasság hetét a keresztény egyházak és civil szervezetek széles körű összefogásával. A már huszonegy országban zajló mozgalom célja, hogy felhívja a figyelmet a házasság, a család értékeire, valamint segítséget nyújtson a házasságra készülőknek vagy a párkapcsolati problémákkal szembesülőknek.

„A hűség erősíti a kapcsolatunkat”

2015. február 04., címkék: reformátusok lapja, házasság hete 2015, házasság hete, Házasság hete, 2015, interjú

Mindketten viszonylag fiatalon jutottunk személyes hitre, és ebből is adódtak bizonyos alapelvek, amiket szerettünk volna a házassággal megvalósítani. A házasság sok boldogságot, szeretetet, biztonságot adó intézmény, amelyet komolyan kell venni – hangsúlyozza Tomkáné Zsáry Anikó és Tomka János. A keresztyén felekezetek és civil szervezetek által nyolcadik alkalommal megszervezett Házasság hete programsorozat idei házaspárarcaival beszélgettünk.